Irena Santor w 2019 roku obchodzi diamentowy jubileusz pracy. Artystka świętować go będzie, wspólnie z publicznością, podczas wyjątkowej trasy koncertowej „Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem”.

Irena Santor, jako pierwsza polska artystka z dziedziny muzyki rozrywkowej, została uhonorowana tytułem doktora honoris causa, przyznanym przez Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Odbierając ten zaszczytny tytuł Artystka powiedziała – Moim najważniejszym osiągnięciem jest to, że przez dziesiątki lat nigdy nie brakowało mi publiczności na widowni, nigdy nie byłam artystką bezrobotną. Ciągle jeszcze towarzyszy mi uczucie, że jestem potrzebna, że do dziś mam dla kogo śpiewać. I właśnie to uważam za moje największe osiągnięcie.

„Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem” to wyjątkowy koncert, który tworzą piosenki starannie na tę okazję wybrane przez Irenę Santor, piosenki, które z Jej punktu widzenia były i są ważne, które wpisały się w Jej życie, ale także w serca i wspomnienia publiczności. Znalazły się w nim znane przeboje, a także nowe piosenki, które niosą przesłanie Artystki i już znalazły uznanie publiczności. Muzyczną podróż dopełniają opowieści i wspomnienia Jubilatki.

Artystka wystąpi z zespołem muzycznym w składzie: Mariusz Dubrawski – fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja.